Parteneriate 2009-2010

LISTA
PARTENERIATELOR / PROIECTELOR ÎN ANUL ŞCOLAR 2009-2010

Nr. Crt

Denumire Parteneriat/Proiect Educaţional

Iniţiatori/Colaboratori

Parteneri

Perioadă desfăşurare

Clasa

1

„Natura,prietena copiilor”

Educatori:

Tabaneţ Aurica, Ucianu Veronica

C.I.E.M.D-Tulcea

Prof. Isifescu Claudia

2009-2010

Grădiniţă

2

„Copilul preşcolar cel mai mic ecologist”

Educatori:

Tabaneţ Aurica

Club de joacă- SC Bioland Plus SRL

2009-2010

Grădiniţă

3

„Să vorbim în limba lui Creangă”

Educatori:

Tabaneţ Aurica, Ucianu Veronica

Biblioteca Jud.”Panait Cerna”

Grădiniţa Nr.3 Tulcea

2009-2010

Grădiniţă

4

„O călătorie mirifică în lumea cărţilor”

Educatori:

Tabaneţ Aurica,Ucianu Veronica, Harş Lucreţia

Prof. logoped:

Zimibieschi Dorina

Biblioteca Jud.”Panait Cerna”- Sala de lectură

Dunaev C ,Ştefan T

2009-2010

Grădiniţă

5

„Micii etnografi”

Educatori:

Tabaneţ Aurica, Ucianu Veronica

Muzeul de etnografie şi artă populară

Titov , Caiselev

2009-2010

Grădiniţă

6

„Parteneriat Educaţional”

Cls I A

Muzeul de etnografie şi artă populară

2009-2010

Cls I A

7

„Florile prieteniei”

Învăţători:

Selicean Gina,Bucioc Liuba,

Grigoraş Gina,Grosu Gabriela

Selicean Gina,Bucioc Liuba,

Grigoraş Gina,Grosu Gabriela,

-elevii claselor I A şi I B

-părinţii elevilor

2009-2010

Cls I A

Cls I B

8

„Un fruct pe zi-pledoarie pentru o alimentaţe sănătoasă”

Învăţători

Bucioc Liuba,Grosu Gabriela

-elevii claselor I A şi I B

-părinţii elevilor

2009-2010

Cls I B

9


Prietenii cărţii”

Învăţători:

Goşman Cornelia, Iluşcă Mirela

Biblioteca Judeţeană „Panait Cerna”

2009-2010

Cls a II-a A

10

„Cartea-comoară de înţelepciune”

Învăţători:

Petre Adelina,Stoica Ancuţa

Biblioteca Judeţeană „Panait Cerna”

2009-2010

Cls a II-a B

11

„Întindeţi mâna prieteniei”

Învăţători:

Petre Adelina,Stoica Ancuţa

Şcoala Nr.11, Buzău

2009-2010

Cls a II-a B

12

„Micul participant la traficul rutier”

Învăţători:

Dobrogeanu Paula,Avram Ana,

Harş Lucreţia

IPJ Tulcea

2009-2010

Cls a II-a C

13

„Fantezii de toamnă”

Şcoala Vad,jud.Neamţ

Înv.Dobrogeanu P-Şcoala Nr.5

2009-2010

Cls a II-a C

14

„Gând de toamnă”

Şcoala Vad,jud.Neamţ

Înv.Dobrogeanu P-Şcoala Nr.5

2009-2010

Cls a II-a C

15

„Mai aproape de natură”

Învăţători:

Dobrogeanu Paula,Avram Ana

Harş Lucreţia,Zimbilschi Dorina

C:I:E:M:D

2009-2010

Cls a II-a C

16

„Prieteni dunăreni”

Înv.Munteanu Elena

Şcoala „Nichita Stănescu”,Galaţi

2009-2010

Cls a III-a A

17

„Gustul dulce-tainic al lecturii”

Înv.Munteanu Elena

-învăţătorii claselor I-IV Step by Step

Biblioteca Şcolii Nr.5

Editura Tipo media

Librăria „PanaitCerna”

Ian-mai2010

Cls a III-a A

18

„De la grădiniţă la şcoală”

Învăţători:

Borzea Diana,Economu Cheraţa

Grădiniţa Nr.3

Educatori:

Bumbac Stela, Nane Ştefana

2009-2010

Cls a III-a B

19

„O fereastră deschisă spre prietenie”

Educatori:

Carstoiv Maria,Radu Amelia

Blanzeanu Aurelia.Voinic Florica

Neculiţă Maria,Orofei Claudia

Învăţători:

Panait Virginia,Giurgiu Mihaela

Grădiniţa N.3 Tulcea

2009-2010

Cls a IV-a A

20

„Natura,prietena mea”

Învăţători:

Panait Virginia,Giurgiu Mihaela

A.R.B.D.D

2009-2010

Cls a IV-a A

21

Parteneriat cu Institutul de Cercetări Eco-Muzeale Tulcea (I.C.E.M)

Învăţători:

Panait Virginia,Giurgiu Mihaela

Mădălina Ciocoiu-Muzeul de Istorie şi Arheologie

Cristina Dinu-Muzeul de Ştiinţe ale Naturii „Delta Dunării”

Iuliana Titov-Muzeul de Etnografie şi Artă Populară

Luchian Doru-Muzeul de Artă

2009-2010

Cls a IV-a A

22

„Izvorul bunătăţii-semn al blândeţei”

Învăţători:

Panait Virginia,Giurgiu Mihaela

Preotul Ispas Romeo-Gabriel

Parohia”Sfânta Treime”Centrul PastoralCultural Sf. Ap. Andrei

2009-2010

Cls a IV-a A

23

„De la grădiniţă la şcoală”

Învăţători:

Jărpălău Veronica,Agache Magda

Grădiniţa Nr.3-Voinicu Florentina,Curleancă Mariana

Grădiniţa Nr.4-Felipov Antonia

2009-2010

Cls a IV-a B

24

Teatrul Jean Bart

Învăţători:

Jărpălău Veronica,Agache Magda

Teatrul Jean Bart

2009-2010

Cls a IV-a B

25

Muzeul de etnografie

Învăţători:

Jărpălău Veronica,Agache Magda

Pârâu Steluţa

2009-2010

Cls a IV-a B

26

„Micul participant la traficul rutier”

Învăţători:

Dobrogeanu Paula,Avram Ana,

Harş Lucreţia

IPJ Tulcea

2009-2010

Cls a IV-a C

27

„Fantezii de toamnă”

Şcoala Vad,jud.Neamţ

Înv.Avram Ana-Şcoala Nr.5

2009-2010

Cls a IV-a C

28

„Mai aproape de natură”

Învăţători:

Dobrogeanu Paula,Avram Ana

Harş Lucreţia,Zimbieschi Dorina

C:I:E:M:D

2009-2010

Cls a IV-a C

29

„Elevii tulceni promovează valorile europene de mediu”

Profesori:

Sandu Daniela, Dima Carmen

Prof.itinerant Bocioagă Mihaela

C.I.E.M.D-Claudia Iosifescu

2009-2010

Cls V-VIII

30

„Shhhhhhhh! Vorbesc cărţile!”

Profesori:

Micu Aneta, Sântea Gabriela, Groparu Rodica

Înv.Bucioc Liuba

Biblioteca Şcolii Nr.5

Biblioteca Judeţeană „Panait Cerna”

2009-2010

Cls V-VIII

31

Proiect internaţional „Follow me”

Profesori:

Ioan Rodica, Groparu Rodica

Italia-Croaţia-România

2009-2010

Cls V-VIII

32

Protocol de colaborare cu Seminarul Teologic Tulcea

Prof.Micu Aneta

Seminarul Teologic Tulcea

2009-2010

Cls V-VIII

Top